fbpx

LSDM: Sistemi i kontrollit të Gruevskit po bie

Filloi kapitullimi i pushtetit të politikave të gabuara të Nikolla Gruevskit…Çdo ditë vetë pushteti po kthehet prapa me modelet e veta duke shkelur Kushtetutën, ligjet dhe qëndrimet e opinionit shoqëror, ka thënë zëdhënësi i LSDM-së, Petre Shilegov.

“Sot pushteti po bën edhe një hap prapa, lëshon topin dhe tërheq ligjin për honorarë. Para disa ditësh Gruevski ngriu dënimet për arsimtarët në të ashtuquajturin testim ekstern. Gruevski më pas personalisht lajmëroi prolongimin e provimit shtetëror… Se Gruevski është në panik është se koncepti i kontrollit dhe politikave të Gruevskit dhe disa bashkëpunëtorëve po bie”, ka thënë Shilegov.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close