fbpx

Kerry takon homologun iranian për çështjen bërthamore

Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry takoi për herë të dytë, në konferencën ndërkombëtare për sigurinë që po zhvillohet në Mynih, homologun e tij iranian, Mohammad Javad Zarif për të diskutuar çështjen bërthamore iraniane.

Takimi u zhvillua në ndërkohë që bisedimeve intensive mes grupit 5+1 (SHBA, Kinë, Britani e Madhe, Francë, Rusi dhe Gjermani) për arritjen e një marrëveshjeje politike me Teheranin për programin e tij bërthamor përpara datës 31 mars.
Nuk bëhen ende e ditur përmbajtja e këtyre bisedimeve.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close