fbpx

Apple iPhone 7 me koncept të ekzagjeruar!

Modeli i ardhshëm i iPhone nga Apple është akoma shumë muaj larg nga prezantimi zyrtar, dhe nëse bazohemi në të kaluarën nuk ka gjasa ta shohim atë para muajit shtator.

Megjithatë, kjo nuk i ka ndalur njerëzit të paraqesin vizionin e tyre për gjeneratën e re të telefonit të Apple.

Disa prej tyre tashmë i kanë prezantuar konceptet e reja të iPhone 7, edhe pse nga koncepti që është shfaqur sot, telefoni i Apple vjen me specifika paksa të ekzagjeruara.

Thashethemet dhe rrjedhjet për modelin e ri të iPhone tashmë kanë filluar të dalin në sipërfaqe.

Vetëm kohët e fundit për shembull ka pasur sugjerime se versioni i ri i iPhone do të vijë me 2GB RAM, dhe një kamerë me lente të dyfishta.

Megjithatë, në këtë pikë, edhe emri i telefonit është në pikëpyetje, dhe edhe pse ka më shumë gjasa që gjenerata e re e telefonit të Apple të quhet iPhone 6S, shumë njerëz janë duke iu referuar modelit të ri të telefonit si iPhone 7.

Në këtë koncept nga Dani Yoko, iPhone 7 vjen me trup të hollë nga alumini dhe peshon 110 gram dhe hollësi prej 6.5mm.

Ekrani i iPhone 7 prej 5.4” në IPS LCD, procesori i Apple, A9 octa-core në 2.5GHz, 4GB RAM dhe kamerën e pasme me 16MB, dhe 32GB memorie e cila mund të zgjerohet deri në 128GB. (Telegrafi)

Lajme të ngjashme

Back to top button