fbpx

Mustafi uron ditëlindjen e nënës dhe citon Profetin Muhamed (FOTO)

Mbron ngjyat e Kombëtares gjermane me të cilën u shpall edhe kampion Bote në “Brazil 2014”, por Shkodran Mustafi di si ta ruajë origjinën, gjuhën dhe fenë e të parëve të tij.

Sot është një ditë e veçantë për mbrojtësin e Valencias pasi feston ditëlindjen e nënës së tij dhe me këtë rast nuk mund të mungonte edhe një dedikim në Facebook, përcjell Portali Albeu.

Në urimin për nënën e tij Mustafi citon edhe një hadith të Profetit Muhammed.

“Profeti Muhamed ka thënë: “Parajsa është ndër këmbët e nënës” HAPPY BIRTHDAY MUM !!! URIME DITELINDJEN!!!”, shkruan Shkodran Mustafi në profilin e tij.

Lajme të ngjashme

Back to top button