fbpx

Ronaldo arrinë shifër jubilare, 200 ndeshje tek Reali

Më 29 gusht të vitit 2009 filloi aventura e tij me Real Madridin. Tash, katër vjet pas, portugezi Cristiano Ronaldo ka arritur shifrën e 200 ndeshjeve me ‘mbretërit’.

Në sfidën e fundit ndaj Betisit, Ronaldo e arriti këtë shifër jubilare.

Gjatë karrierës së tij me madrilienët, ai pati 135 paraqitje në La Liga, 40 në Ligën e Kampionëve, 20 në Kupën e Mbretit dhe katër në Superkupë.

Lajme të ngjashme

Back to top button