fbpx

VIDEO: E dhimbshme, dy nxënëse përshëndeten me shokët e klasës para ikjes nga Kosova

Një ndarje e dhimbshme mes nxënësve u regjistrua para disa ditëve në mes të nxënësve në një prej shkollave të Prishtinës. Dy nxënëse u kumtuan shoqeve të tyre të klasës se prindërit e tyre kanë vendosur të largohen nga Kosova.

Në shkollën fillore ‘Hilmi Rakovica’ ato u thoshin shokëve dhe shoqeve se kurrë nuk do t’i harronin derisa me lot në sy u pa edhe mësuesja.

Shikoni në vazhdim kroniken e RTV21.


Ndarja e dhimbshme by GazetaExpressTV

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close