fbpx

Pothuajse gjysma e Maqedonisë e mbuluar me ujë (FOTO)

Pothuajse gjysma e Maqedonisë është përfshirë nga përmbytje, ditë me radhë.

Janë evakuuar tërësisht fshatrat, ndërsa popullata e prekur nga përmbytjet ka mungesë të ujit të pijshëm dhe ushqimit.

dsc11

dsc10

dsc22

dsc52-copy

dsc45-copy

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close