fbpx

Reali me mbrojtje të re në derbi

Real Madridi do të jetë sot në derbi në “duart” e dy mbrojtësve të ri, Nacho e Varane. Lëndimi i Pepes dhe Ramos do të vë në sprovë dy futbollistët e rinjë në njëren nga ndeshjet më të rëndësishme të sezonit.

Por statistikat tregojnë se madrilenët nuk duhet të shqetësohen shumë kur këta dy lojtarë janë në mbrojtje.
Nacho e Varane kanë qenë 409 minuta partner në mbrojtje dhe se Reali nuk k pësuar asnjë humbje kër këta dy lojtarë ishin bashkë në fushë.

Në 409 minuta Reali ka pësuar vetëm 2 gola, gjë e cila i jep shpresë madrilenëve

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close