fbpx

Derbi për Schalken, Xhaka luan mirë

Schalke ka arritur ta fitojë derbin e javës në Bundesligën gjermane, duke mposhtur në shtëpi, Borussia Moenchengladbachun , me rezultat 1:0.

Në këtë ndeshje për 90 minuta për Moenchengladbachun, u paraqit edhe Granit Xhaka.
Goli i vetëm i ndeshjes dhe njëherit i fitores për Schlken, u shënua në minutën e 10’, nga Barnetta.

Schalke pas kësaj fitore, ka 34 pikë dhe renditet në vendin e tretë, ndërsa Moenchengladbach me 33 pikë, në vendin e katërt.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close