fbpx

Ndërroi jetë ish deputeti Eshref Aliu

Sot në Shkup ka ndërruar jetë ish deputeti i Partisë për Prosperitet Demokratik (PPD), Eshref Aliu. Ai ishte deputet në përbërjen e parë pluraliste të Kuvendit të Maqedonisë, një nga përbërjet parlamentare që treguan nivel më të lartë të deputetëve shqiptarë. Paraprakisht Aliu ka qenë gazetar në gazetën “Flaka”.

Ceremonia e varrimit të tij fillon nesër ( 07 shkurt ) me namazin e drekës në xhaminë e re në Çair, ndërsa varrimi në varrezat e qytetit – Butel.

Lajme të ngjashme

Një koment

  1. Ngushllime familjes te ndjerit .Inshalla Allahu e shperblen me xhehnetin firdaus. Ka qene njeri i perkushtuar shume kauzes kombetare dhe mbetet i paharruar tek populli….dipl ing Emin Asani..

Back to top button