fbpx

Shekerinska: Gruevski po bën “puç“ ndaj shtetit

Gjithçka është e qatë. Nikolla Gruevski bën puç nda Maqedonisë, hapa pas hapi duke okupuar gjitha institucionet dhe duke shkelur mbi qytetarët e vet. Vjen dita kur ai do bart përgjegjësi, ka thënë sot në konferencën për shtyp, zv/kryetarja e LSDM-së Radmilla Shekerinska.

Ajo ka thënë se Bashkësia ndërkombëtare po bëhet gjithnjë e më e zëshme në akuzat ndaj pushtetit e cila me presione, kërcënime dhe raste të montuara tenton të shpëtojë nga publikimi i provave për sundimin e tyre kriminal.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close