fbpx

Roma mbetet pa Ibarbon

Roma ka marrë goditjen e radhës. Skaudra që po ndjekë titullin në Serie A ka mbetur menjëherë pa transferin e janarit, kolumbianin Victor Ibarbo.
Mesfushori kolumbian debutoi në 20 minutat e fundit të ndeshjes me Fiorentinën duke pësuar lëndim pak minuta pas inkuadrimit në fushë.

Ibarbo do të jetë së paku 5 javë jashtë fushave. Ai do të humbas ndeshjet e Europa League dhe derbin me Juventusin.
Ibardo është mungesa e radhës për ndeshjen me Cagliarin pas Iturbe, Gervinho, Doumbia, Strootman, De Rossi, Manolas, Florenzit, Castan dhe Balzaretit.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close