fbpx

Verus prezanton pamjet e reja të Samsung Galaxy S6

Verus është një prodhues i famshëm i mbështjellësve të telefonave të mençur, e cila edhe në të kaluarën ia ka qëlluar detajeve për modelet e reja, ndërsa tani ka prezantuar disa pamje të reja të telefonit të ri të Samsung, Galaxy S6, i cili thuhet se do të jetë me trup të metaltë, për dallim prej modeleve të mëparshme nga plastika.

Së fundmi janë parë një numër i madh i publikimeve që tregojnë dizajnin e mundshëm të Galaxy S6. Interesante, megjithatë është se në shumicën prej këtyre publikimeve, dizajni i ri i Samsung Galaxy S6 duket të jetë shumë i ngjashëm me iPhone 6 të Apple.

Samsung do ta prezantojë Galaxy S6 gjatë një konference për shtyp më 1 mars. Sipas një raporti të veçantë nga BGR, telefoni do të shfaqet i tëri në qelq dhe alumin, me ekranin në Quad HD, procesorin 64-bit octa-core, kamerën e pasme me 20MP, deri në 128GB memorie të brendshme, një markë të re të pagesave mobile të Samsung Pay, dhe Android Lollipop. (Telegrafi)

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close