fbpx

Kjo është strategjia e Ancelottit për derbin

Carlo Ancelotti ka filluar të mendoi se si do të ia dal në derbin me Atletico Madridin. Pa Marcelon, Ramosin, James Rodriguezin, Pepen e Modricin, Ancelotti duhet të mendoi një skemë tjetër për derbin.

Në skuadër pritet të ketë ndryshime në mbrojtje dhe në mesfushë, ndërsa sulmit pritet të jetë i njëjtë me Ronaldon, Benzeman e Bale.
Në mbrojtje pritet të luaj Carvajal, Varane, Nacho e Coentrao. Në mesfushë Khedira, Kroos e Isco pritet të dirigjojnë lojën e Realit.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close