fbpx

Lewandowski rinovon me trefishim të pagës

Robert Levandovski është shumë pranë rinovimit me Borusian e Dortmundit, edhe pse kalimi i tij te Bajerni në verë të 2014 konisderohej fakt i kryer.

Sulmuesi polak duket se është bindur nga drejtuesit e nënkampionëve të Gjermanisë për ta vijuar karrierën në Signal Iduna Park dhe një nfa faktorët që e bënë 24-vjecarin të ndryshojë qëndrim është ana financiare.

Menaxher i futbollistit është shprehur për mediat se ekziston baza për vijimin e bisedimeve muajt e ardhshëm, ndërsa zbulohet edhe propozimi i Borusias për t’i trefishuar pagën për katër vitet e ardhshme

Lajme të ngjashme

Back to top button