fbpx

Reali fitore minimale ndaj Sevillas (Video)

Skuadra kampione evropiane, Real Madridit, ka arritur të shënojë fitore në sfidën e mbetur kundër Sevillas.

Mbretërit triumfuan 2:1 në takimin i cili u luajt në Santiago Bernabeu, duke i ikur edhe më shumë ndjekësve në renditje.

James Rodriguez (12’) dhe Jese (36’) shënuan golat e vendasve në këtë sfidë, teksa golin e vetëm për Sevillan e realizoi Aspas (80’).

Reali tani ka 54 pikë në pozitën e parë në renditje, katër më shumë se Barcelona që është e dyta.

Lajme të ngjashme

Back to top button