fbpx

Lëng frutash për humbje peshe

Ky lëng natyral është efikas për humbjen e peshës sidomos në zonën e barkut. Është një recetë efikase, e lehtë për t’u përgatitur dhe e shijshme.

Përbërësit që ju nevojiten janë:

4 kivi
¼ lugë gjelle me pluhur karafili
2 mollë
1 dardhë
1 tufë nenexhik
lëngun e 2 kokrrave limon
5 gota ujë

Përgatitja:

Merrini të gjithë përbërësit dhe hidhini në blender. Lërini të miksohen me njëra-tjetrën derisa të arrini një masë kompakte.

Kjo pije duhet të pihet çdo ditë para mëngjesit, drekës dhe darkës. Gjithashtu mund të pini një gotë edhe para se të flini gjumë.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close