fbpx

Veriu i Shqipërisë pushtohet nga dëbora, bllokohet rruga drejt Vermoshit

Në veri të Shqipërisë kanë nisur reshjet e dëborës, duke sjellë edhe probleme në qarkullimin e mjeteve për shkak të bllokimit të rrugëve dhe mungesës së energjisë, raporton oranews.

Rruga drejt Vermoshit është e bllokuar, ndërsa në aksin rrugor Qafë Mali – Iballë ka reshje të dendura të dëborës dhe si pasojë rruga kalohet vetëm me zinxhirë. Po ashtu me zinxhirë kalohet edhe aksi rrugor në drejtim të Razmës.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close