fbpx

Tragjedi! Shikoni se si aeroplani godet urën dhe përfundon në lum (Foto+Video)

Të paktën 12 vetë u humbën jetën dhe dhjetëra u raportuan të humbur, kur aeroplani i kompanisë “Trans Asia Airways” godet urën dhe rrëzohet në një lumë pranë kryeqytetit të Tajvanit, Taipei.

Në këtë fluturim lokal kishte 58 pasagjerë, përveç atyre që vranë, një numër i madh i njerëzve u lënduan.

Mediat tajvaneze kanë publikuar pamjet e aeroplanit që pothuajse tërësisht kishte përfunduar në lumin Keelung, transmeton Telegrafi.

Përveç të mbyturve, në video mund të shihet se si disa shpëtues përpiqen të nxjerrin rreth 30 pasagjerë, të cilët ishin bllokuar brenda në aeroplan.

Fluturimi i vijës ajrore ATR-72 si destinacion kishte ishullin e Kinmenit, bregdetin jugor të Kinës.

TransAsia Disaster

TransAsia disaster

TransAsia disaster

TransAsia disaster

 

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close