fbpx

Mot me vranësira dhe reshje të shiut

­ Moti në Maqedoni do të jetë kryesisht me vranësira, në pjesët malore dhe perëndimore do të ketë të reshura të borës dhe mbulesa të borës do të rritet, lokalisht për mbi 20 centimetra.

Në vendet më të ulëta të reshurat do të jenë të shiut dhe borës, por me intensitet më të vogël.

Do të fryejë erë e përkohshme e përforcuar nga drejtimi jugor, veçanërisht në pjesët perëndimore. Temperatura do të lëvizë prej 3 deri 10 gradë Celsius.

Në Shkup kryesisht me vranësira, me të reshura të dobëta të shiut dhe erë nga drejtimi jugor. Temperatura do të arrijë deri shtatë gradë Celsius

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close