fbpx

Fotografi të emigrantëve nga Kosova rrugëve të Hungarisë (Foto)

Stacioni i autobusëve në Prishtinë, për çdo natë, është i mbushur përplot me njerëz që largohen nga Kosova dhe nga ata që dalin t’i përcjellin.

Të gjithë ata që hypin në autobusë në këtë vend, kanë një pikë “pritëse” brenda territorit të Hungarisë.

KALLXO.com sjell fotografi nga komuna Szeged ku shihen një grup i qytetarëve nga Kosova nëpër rrugët në afërsi të këtij qyteti.

Lajme të ngjashme

Back to top button