fbpx

Theren me thikë dy persona në Shkup

Në orët e hershme të mëngjesit të ditës së sotme  në Shkup, në rrugën Narodni Heroi para sallës sportive Rasadnik ka ndodhur një përleshje verbale, ndërsa më pas edhe përleshje fizike mes B.P (25) nga njëra anë dhe A.K (26), A.J (26) dhe M.P. (26) nga ana tjetër, të gjithë nga Shkupi, ku B.P. me thikë u ka shkaktuar lëndime me thikë personave me iniciale A.K dhe A.J në pjesën e krahërorit.

Të lënduarit, deklaroi sot MPB, janë të transportuar në spitalin e përgjithshëm të qytetit Shën Naum Ohridski dhe janë të mbajtur për mjekim të mëtutjeshëm, derisa personit B.P. iu është dhënë ndihmë mjekësore në Qendrën e urgjencave në Shkup ku është konstatuar lëndim në pjesën e kokës.

Masa janë ndërmarrë për sqarimin dhe dokumentimin e rastit për të cilin do të paraqiten padi adekuate.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close