fbpx

PL: Nuk kishte tentim për grushtet

Nuk ka Puç, reagojnë nga Partia Liberale pasi kryeministri Nikolla Gruevski dhe institucionet përkatëse e kanë akuzuar liderin opozitar Zoran Zaev për tentim për rrëzimin e qeverisë.

“Deri në puç mund të vijë me zhvillimin e ngjarjeve të cilat çojnë në vendosjen e një “juntës” si fuqi sunduese e paligjshme”, thuhet në deklaratën e PL-së.

Nga kjo parti vlerësojnë se ngjarjet e fundit mund të përkeqësojnë edhe më shumë krizën politike në vend.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close