fbpx

Të shtunën protesta me moton” “ Ti japim fund diktaturës”

Ndjekja penale ndaj liderit të opozitës Zoran Zaev dhe thëniet e këtij të fundit se ka prova që tregojnë krimet e VMRO-DPMNE-së, kanë shkaktuar valë pakënaqësish në rrjetet sociale.

Për ditën e shtunë, 7 shkurt, paralajmërohen protesta në sheshet e të gjitha qyteteve, me moton “T’i japim fund diktaturës”.

Protestat do të mbahen në orën 12.

“Qytetarët e pakënaqur, pavarësisht përkatësisë së tyre politike, fetare dhe etnike, duhet të tubohen dhe të ngrenë zërin kundër regjimit aktual”, thuhet në thirrjen për protestë.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close