fbpx

Goshev: Gruevski ka bërë gabimin më fatal në karrierën politike

Ish guvernatori i Bankës Popullore, Petar Goshev reagimin e fundit të kryeministrit Gruevski e përshkruan me fjalët përbindësh që dëshiron të gëlltas çdo gjë para vetit.

“Qenie që më shumë se 10 vite po aktron si reformator, fetar, institucionalist, maqedonas i madh, patriot  duke e rrënduar me borxhe të mëdha këtë popull të mjerë dhe duke përtypur me gojën e vet të kameleonit qytetarët me moton 24/7. Me këtë veprim ai ka bërë gabimin e tij më fatal në karrierën politike”- kështu deklaroi për televizonin Tv Nova në Shkup, Petar Goshev.

Lajme të ngjashme

Back to top button