fbpx

Schurrle është në shitje

Andrea Schurrle shumë shpejt pritet të jetë lojtar i ri i Wolfsburgut. Ylli gjerman nuk ka vend te Chelsea pas blerjes të Juan Cuadrados. Por shitja e Schurrles pritet ti kushtroi shumë shtrenjtë Wolfsburgut.

Nëse llogariten të gjitha shpenzimet, Schurrle do ti heqë nga duart 66 milion euro skuadrës gjermane. 32 milion euro do të jetë pagesa fillestare për Schurrlen.

Duke llogaritur shpenzimet e prishjes të kontratës, tarifat dhe pagesën për një vit, vlera e shitjes të Schurrles do të kap shifrën e 66 milion eurove. Wolfsburg i ka mësuar të gjitha detajet por megjithatë thuhet se është i vendosur në blerjen e tij.

Lajme të ngjashme

Back to top button