fbpx

Detaje mbi Samsung Galaxy S6

Samsung konfirmon përmasat e Galaxy S6, i cili do të jetë më do të jetë më i gjatë, më i gjerë dhe më i hollë se paraardhësi i tij, Galaxy S5.

Sipas uebsajti francez Noëhereelse.fr Galaxy S6 do të ketë këto përmasa: 143.52mm x 70.70mm x 7.19 mm. Gjithashtu Samsung do të vendosë blicin e kamerës dhe sensorin për matjen e rrahjeve të zemrës në anën e djathtë të kamerës, ndërsa tek Galaxy S5, sensori dhe blici LED janë të vendosur mu poshtë kamerës.

Në pjesën e sipërme të kasës shohim se ka dy hapësira boshe, që do të thotë se Samsung do të vendosë pajisjen infra të kuqe dhe vendi për kufje 3.5 mm.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close