fbpx

Vettel i kënaqur në testimin e parë

Ngasësi gjerman, Sebastian Vettel, ka qenë ai i cili shkëlqeu në testin parasezonal të zhvilluar sot në shtegun e Jerezit në Spanjë.

Vettel ishte më i shpejti në ditën e parë të këtij testi, teksa formë tejet të mirë shfaqi edhe Mercedesi me Nico Rosbergun i cili kreu plot 157 xhiro.

Dobët ishte Fernando Alonso dhe bolidi i tij me skuadrën McLaren-Honda, raporton BBC Sport.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close