fbpx

Liria e zgjedhjes në vend se të na bëjë më të lirë, na ka bërë më të paralizuar (VIDEO)

Psikologu Barry Schwartz vendos në fokus dogmën qëndrore të shoqërive perëndimore: lirinë e zgjedhjes në një fjalim për Ted Talks. Sipas vlerësimit të Schwartz, në vend që të na bëjë më të lirë, zgjedhja na ka bërë më të paralizuar, më pak të lumtur dhe më pak të kënaqur. Për më shumë ndiqni videon me titra shqip.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close