fbpx

Xhokoviç triumfoi në “Australian Open”

Teniseri serb, Novak Xhokoviç është kampion i “Australian Open”.

Teniseri i lindur në Kosovë arriti fitore më lehtë se që pritej ndaj britanikut, Andy Murray.

Xhokoviç fitoi 3:1 në seta, ndërsa ne gema arriti të fitoi 7-6, 6-7, 6-3 dhe 6-0.

Me këtë triumf Xhokovi çmbetet edhe njëkohë teniseri më i mirë në botë në rënditjen e përgjithshme

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close