fbpx

Ja super-makina 100 mijë euroshe e Messit

Lionel Messi ka vendosur ti dhurojë vetes një makinë luksoze, Cadillac Escalade, prodhim i vitit 2015 dhe që njihet më së shumti për faktin se është e njëjta markë që përdor edhe presidenti Barack Obama me eskortën e tij.

Makina në fjalë është 5.151 metra e gjatë, 2.008 e gjerë dhe 1,927 metra e lartë dhe pesha totale është 2,609 tonë.

Ka një motor V8 6.2 litra me 409 kuaj fuqi dhe 100 km/h i arrin për 6,8 sekonda. Shpejtësia maksimale e makinës është 170 km/h.

Versioni platin i makinës kap vlerën e rreth 100 mijë eurove.

Lajme të ngjashme

Back to top button