fbpx

Moti sot me shi dhe borë

Në disa pjesë të vendit kryesisht në vendet kodrinore malore trashësia e borës ka arritur afër 10 cem. Gjatë ditës së sotme moti do të jetë i çelë në disa vend do të ketë shi dhe borë.

Reshjet e shiut në pjesën jugore të vendit do ët jetë me intensitet të dobët ndërsa gjatë mbas ditës reshjet e shiut do të ndalojnë.

Temperaturat maksimale gjatë ditë do të jenë nga 5 në deri në 14 gradë.

Lajme të ngjashme

Back to top button