fbpx

Chelsea – City përfundon pa fitues

Ka përfunduar me rezultat 1-1 derbi anglez i zhvilluar mes Chelseat dhe Mancehster Cityt.

Ndeshja filloi për mrekulli me raste të dyja ekipeve, teksa pjesa e parë u mbyll me rezultat 1-1.

Në pjesën e dytë ishte skuadra e Cityt që vazhdimisht sulmonte dhe dëshironte të marrte tre pikët mirëpo mbrojtja e Chelseas u tregua solide.

Sa i përket tabelës asgjë nuk ndryshon, ndërsa tani Chelsea ka 54 pikë në vendin e parë, ndërsa City në vendin e dytë me 49 pikë.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close