fbpx

Kampionati anglez, fitojnë Unitedi dhe Liverpooli (Video)

Në kampionatin spanjoll, Manchester United dhe Liverpool kanë regjistruar fitoret e radhës, duke mposhtur Leicesterin respektivisht West Hamin si skuadra vendase.

Manchester United me mjaft lehtësi e mposhti skuadrën e Leicester me rezultat 3-1. Skuadra e United startoi me Adnan Januzajn nga fillimi dhe ky vendim solli mjaft fryte.

Në anën tjetër edhe Liverpool regjistroi fitore në shtëpi. Skuadra e Rodgers shënoi dy fitore 2-0 ndaj West Ham, në një sfidë ku shënuan Sterling dhe i rikthyeri Sturridge.

United kalon në pozitën e tretë me 43 pikë, ndërsa Liverpool në të shtatën me 38 sosh.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close