fbpx

Veteranët e UÇK-së bllokohen para selisë së BDI-së në Tetovë (FOTO)

Para selisë së BDI-së në Reçicë të Tetovës janë grumbulluar veteranët e UÇK-së duke pritur takim me liderin e BDI-së Ali Ahmeti.

Përfaqësuesit e zyrës qendrore të BDI-së dhe sigurimi nuk po i lejojnë të hyjnë në zyrat e selisë.

Takimi ishte paralajmëruar ditë më parë por për shkak të gjendjes shëndetësore Ahmeti nëpërmjet njoftimit kërkoi prolongim të takimit.

Para selisë në fillim kanë arritur veteranë të Kumanovë e Likovës, ndërsa më pas i janë bashkangjitur 30 veteranë të Tetovë, 10 nga Gostivari kurse dhjetëra veteranë tjerë gjatë ditës do t’i bashkëngjiten nga rajoni i Shkupit”.

veteranet e UCK para BDI-se

veteranet e UCK para BDI-se

Tags

Lajme të ngjashme

Një koment

Back to top button
Close