fbpx

Stadiumi i Realit tani quhet ‘Abu Dhabi Bernabeu’

Stadiumi i Real Madridit nuk do të quhet më Santiago Bernabeu.

Los Blancos i kanë shitur të drejtat e emrit të stadiumit dhe tani ai do të quhet Abu Dhabi Bernabeu dhe nga kjo klubi do fitojë nga 15 milionë funte në vit.

Coca-Cola dhe Microsoft gjithashtu kishin shprehur interesim për të pasur të përfshirë emrin në stadiumin e Realit, por Abu Dhabi në fund ishte më e suksesshme.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close