fbpx

Edhe Figo me kandidaturë për kreun e FIFA-s

Luis Figoo, ish sulmuesi i Interit, Barcelonës dhe Real Madridit, i është bashkuar listës së kandidatëve që synojnë ta marrin dretimin e FIFA-së.

Ish reprezentuesi portugez ka bërë të ditur që do ta sfidojnë Sepp Blatter në zgjedhjet për president të Federatës së Futbollit Botëror. Zgjedhjet në FIFA do të mbahen gjatë këtij viti.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close