fbpx

Dënohet Ronaldo, dy ndeshje jashtë

Sulmuesi portugez, Cristiano Ronaldo do të i mungojë skuadrës së tij në dy ndeshjet e radhës.

Sulmuesi i Real Madridit e humbi temperamentin e tij gjatë ndeshjes kundër Cordobas, teksa u ndëshkua edhe me karton të kuq për shkak të sjelljeve të tij të tmerrshme.

29-vjecari do të mungojë në ndeshjen kundër Real Sociedadit dhe asaj kundër Sevillas për shkak të suspendimit të tij. Ndërsa ai do të jetë i gatshëm për ndeshjen kruciale kundër Atletico Madridit.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close