fbpx

Mbreti i Arabisë Saudite ndërpreu ceremoninë e pritjes së Obamas për namaz (Video)

Mbreti i ri i Arabisë Saudite ka dëshmuar se për të më të rëndësishme janë obligimet fetare, se sa protokolli mbretëror.

Në fakt, Selman ibn Abdul-Aziz Al-Saudi, ndërpreu ceremoninë e pritjes së presidentit amerikan Barack Obama, kur dëgjoi ezanin e ikindisë.

Ai e la mikun e tij që të priste dhe shkoi që ta fal namazin e ditës. Ndërsa ky veprim i mbretit, u duartrokit nga banorët e gadishullit arabik. /Telegrafi/

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close