fbpx

43 studentët meksikanë u vranë dhe u dogjën

Pohimet e forenzikëve thonë se 43 studentë, të cilët në Meksikë u zhdukën në shtatorin e shkuar, janë vrarë e pastaj janë djegur në një deponi bërlloku në shtetin meksikan Gerero.
Kështu ka thënë kryeprokurori i vendit Jesus Muriljo Caram.

Më shumë se 70 persona janë arrestuar lidhur me këto vrasje që kanë dridhur Meksikën.

Dyshohet se vrasjet kanë të bëjnë me kartelën e drogës në këtë vend.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close