fbpx

Lirohet Shpend Ahmeti

Kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti, para pak çastesh është liruar, i cili u arrestua sot gjatë protestave në Prishtinë të thirrura nga lëvizja Vetëvendosje në mbrojtje të Trepçës dhe kundër Jabllanoviçit.

Ahmeti, pas lirimit tha se nuk e dinë se pse është arrestuar, vetëm pse një polic i tha se ka punë me të.
Ai, tha se e gjithë kjo dhunë që po ushtrohet është si duket nga panika që e ka kapur qeverinë e Kosovës.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close