fbpx

Të dielën protestë në Shkup

Të dielën më 01.02.2015 në orën 12:00 në Parkun e Gazetarëve (përballë Nova Makedonia) do të mbahet marshi kundër ndotjes së ajrit në Maqedoni, njofton Portalb.

Marshi do të rreshtohet para Ministrisë së ambientit jetësorë dhe planifikimit hapësinorë.

Organizatorët bëjnë thirrje protestuesve që të vishen me të zeza si ngjyra e tymit që po na ngulfat dhe të dalin me maska të gazit dhe parulla kundër ndotjes.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close