fbpx

Prishtinë: Konfrontime në protestë, policia përdor gazin lotsjellës

Protestuesit në Prishtinë kanë provokuar zyrtarët policor që po e mbajnë rendit në protestë. Ndërkohë organizatorët po e thonë të kundërtën, kinse policia ka provokuar protestuesit.

Policia ka filluar të përdorë gazin lotsjellës për ta shpërndarë turmën e protestuese.

Ende nuk dihet se sa persona janë arrestuar dhe sa është numri i të lënduarve./Gazeta Tribuna/

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close