fbpx

Mot me reshje të shiut dhe borës

Moti sot në Maqedoni do të jetë me vranësira, paradite me reshje të kohëpaskohshme të shiut në vende më të ulta, shi dhe borë në vende më të larta, ndërsa reshje të borës në male. Do të fryejë erë e dobët deri mesatare veriore.

Temperatura do të arrijë deri shtatë gradë. Në Shkup do të mbajë mot i ngjashëm, kryesisht i vranët me shi dhe me erë të dobët deri mesatare veriore. Temperatura do të arrijë deri pesë gradë celsius.

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close