fbpx

Vetëvendosje paralajmëron sërish protesta gjithëpopullore

Lëvizja Vetëvendosje bën thirrje sërish për protesta masive. Në një njoftim të Vetëvendosjes në Facebook thuhet se “në protestën e së shtunës, Qeverisë së Kosovës iu dha ultimatum 48 orë që ta shkarkojë ministrin Jabllanoviq dhe ta sjellë në Kuvend Ligjin që e shndërron Trepçën në ndërmarrje të veçantë publike, dhe nëse nuk ndodh kjo, ftojmë të gjithë protestuesit që të dalin përsëri të martën, më 27 janar në ora 12:00”./BS

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close