fbpx

Zyrtare: Greqia formon qeveri, Syriza në koalicion me Grekët e pavarur

Tashmë Greqia ka një qeveri.  Është arritur marveshja për koalicionim mes Syrizës dhe Grekëve të pavarur.

Në më pak se një orë bisedime mes Panos Kammenos, lideri i “Grekëve të pavarur” doli nga selia e Syrizës dhe para gazetarëve deklaroi se tashmë Greqia ka një qeveri:

Panos Kammenos: Dua të them vetëm se që nga ky moment kemi një qeveri . Partia e Grekëve të Pavarur do të japë votëbesimin për kryeministrin Aleksis Tsipras. Kryeministri i ri do të shkojë fillimisht te presidenti dhe kabineti do të shpallet shumë shpejt. Synimi i të gjithë grekëve është që të nisim një ditë të re, ku të jemi sovranë!”

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close