fbpx

Mot me vranësira deri tetë gradë

Moti sot në Maqedoni do të jetë kryesisht me vranësira, nga fundi i ditës dhe gjatë natës, në pjesët jugore dhe lindore do të ketë reshje të shiut, ndërsa në viste malore dhe më të larta reshje të borës.

Në pjesët juglindore pritet të bijnë 15 l/m2. Do të fryejë erë e dobët deri mesatare nga drejtimi verior. Temperatura do të lëvizë prej minus një deri në tetë gradë.

Në Shkup do të mbajë mot i ngjashëm, me temperaturë deri pesë gradë Celzius.

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close