fbpx

Roma barazon, Juventusi shkëputet

Skuadra nënkampione e futbollit italian, Roma, nuk ka arritur të marrë më shumë se një barazim 1:1 në udhëtim kundër Fiorentinës.

Sfida e zhvilluar në Firencë ishte e balancuar dhe në fund të dyja skuadrat morën nga një pikë.

Ishte Mario Gomez ai i cili kaloi vendasit në epërsi në minutën 19’, para se Adem Ljajiç të barazonte shifrat në minutën 49’.

Roma tani ka 42 pikë në pozitën e dytë në renditje, përderisa Fiorentina është e gjashta me 31.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close