fbpx

Ronaldo “pishman”, kërkon falje (Video)

Cristiano Ronaldo nuk arrti ta përfundoj ndeshjen mes Cordobas dhe Real Madridit. Ylli portugez, tetë minuta pa përfunduar takimi, u përjashtua me karton të kuq pas sjelljeve josportive.

Por, portugezi i ka rënë pishman çfarë ka bërë. Ai ka kërkuar falje pas sjelljeve josportive në ndeshjen ndaj Cordobas.

“Unë i kërkoj falje të gjithëve sidomos Edimarit për veprimet e mija të pamenduara gjatë takimit të sotëm”, ishte postimi i Ronaldos në rrjetin social Facebook.

Kurse, pas këtij gjesti, Cristiano Ronaldomund të dënohet me tre ndeshje mos lojë nga Komisioni Disiplinor i Federatës së Futbollit të Spanjës.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close