fbpx

Eliminohen City dhe Chelsea nga FA Cup

Manchester City dhe Chelsea janë skuadrat që kanë bërë befasinë në futbollin anglez, në ndeshjet e vlefshme për FA Cup.
Të dy këto skuadra, janë eliminuar nga kjo garë në ndeshjet si vendas, nga skuadra që nuk bëjnë pjesë në Premierligë.
Chelsea në Stamford Brigde u mposht 2:4 nga Bradford, ndërsa Middlesbrough në Etihad Stadium, mposhti Cityn 0:2.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close